Privalumai

 1. Kokybė. Lengvųjų plieno konstrukcijų technologija (LPKT) – tai pirmaujanti statybos technologija, grindžiama naujausiais taikytinais statybų srityje mokslo ir technikos atradimais. Gamybos proceso automatizavimas ir itin aukšta įrangos kokybė leidžia išlaikyti vos 1 mm karkasų geometrijos paklaidą.
 2. Adekvati kaina. Lengvas plieno karkasas – tai pigiausia ir efektyviausia iš šiuo metu egzistuojančių karkasinių konstrukcijų statybos technologijų.
 3. Įrengimo paprastumas. Lengva konstrukcija gali būti statoma ant lengvesnio, kas, savo ruoštu, reiškia ir pigesnį, pamato. LPKT taikyti pakanka negilaus juostinio pamato. Dėl mažo svorio, ši technologija tinka esamiems pastatams rekonstruoti ir aukštinti.
 4. Greitas, paprastas ir tikslus konstrukcijos surinkimas. Kiekvienas karkaso elementas turi atskirą jam būdingą žymėjimą. Karkaso montavimas primena vaikiško konstruktoriaus surinkimą. Per 2-4 dienas 3-4 asmenų brigada gali surinkti namo karkasą iki 150-200 kv. m. ploto. Montuojant konstrukciją vienintelis reikalingas įrankis – akumuliatorinis atsuktuvas. Greitas konstrukcijos surinkimas leidžia ženkliai sumažinti statybos darbų laiko sąnaudas.
 5. Galimybė taupyti nenaudojant kėlimo mechanizmų. Lengvo plieno karkaso surinkimas atliekamas nenaudojant krano ar sunkiosios kėlimo technikos. Visi karkaso elementai, tokie kaip sienos, perdangos, santvaros (stogas) surenkami, perkeliami ir montuojami rankiniu būdu. Tai itin svarbu, kai nėra galimybės užtikrinti tinkamos privažiavimo prie statybos aikštelės kokybės arba kai aikštelėje nepakanka vietos didelių gabaritų kranams.
 6. Galimybė taupyti netaikant suvirinimo technologijų. Lengvo plieno karkaso elementai nėra suvirinami, jie tiesiog suveržiami savigręžiais arba kniedėmis.
 7. Suslūgimo nebuvimas. Karkasinių statinių iš lengvo metalo išskirtinė charakteristika – tiksli geometrija ir aukšto lygio tvirtumas. Metalo savybės užtikrina suslūgimo arba deformavimosi nebuvimą net praėjus didesniam laikui po jų įrengimo. Statiniai iš LPKT išsaugo numatytą geometriją nepriklausomai nuo aplinkos oro drėgmės ir temperatūros.
 8. Atsparumas ugniai. Metalas pasižymi itin aukštais atsparumo ugniai parametrais.
 9. Darbų sezoniškumas. Atsižvelgiant į tai, kad LPKT numato „sausus“ įrengimo būdus, tokios konstrukcijos gali būti montuojamos bet kokiu metų laiku esant bet kokioms adekvačioms oro sąlygoms.
 10. Plačios vidaus išplanavimo galimybės. LPKT leidžia kurto vidaus erdves iki 19 metrų nenaudojant papildomų atraminių konstrukcijų. Dėl šių galimybių architektai ir dizaineriai gali įgyvendinti pačius drąsiausius ir šiuolaikiškiausius būsto interjero sprendimus.
 11. Tvirtumas ir patikimumas. Lengvas plieno karkasas – tvirta ir patikima konstrukcija, kuriai gaminti naudojamas konstrukcinis plienas su takumo riba nuo 350 iki 550 MPa. Antikorozinė cinkuota danga (275 gramai 1 kv. m., cinko danga su aliuminio ar magnio priedais) užtiktina metalo apsaugą nuo rūdžių ilgą konstrukcijos eksploatavimo laiką.
 12. Eksploatavimas. Pastatų iš lengvų plieno konstrukcijų parametrai – itin tikslūs. Tokios konstrukcijos apsaugotos nuo biologinio drėgmės poveikio ir temperatūrų svyravimo. Dėl šių charakteristikų pastatai gali būti eksploatuojami itin ilgą laiką, o jų remontas kainuoja mažiau nei įprasto tradicinio pastato, kas įtakoja tokių pastatų ekonominį pagrįstumą.
 13. Nekenkia aplinkai. Plienas – tai nekenksminga aplinkai medžiaga, neturinti kvapo, neišskirianti kenksmingų medžiagų. Tinkamai naudojamos plieno konstrukcijos yra nekenksmingos žmogaus sveikatai ir aplinkai. Karkasai izoliuojami poliuretanu, mineraline vata, ekovata, putų polistirolu, mažo tankio akytu betonu, t.y., perdirbamomis organinėmis medžiagoms.
 14. Švara. Švari statybų aikštelė. Lengvų plieno konstrukcijų komponentai gaminami gamykloje, ir, priklausomai nuo projekto, karkaso elementai yra iš anksto surenkami gamybos vietoje. Į statybos aikštelė atvežamos tik tos medžiagos, kurios yra būtinos visam pastatui surinkti. Naudojama 100% atvežto karkaso. Jokių statybos atliekų, nuopjovų, broko ir kt.